Psikolog Ebru Memiş

Hakkında

about us
" Ebru Memiş 7 mart 1993 ‘de Mersin’de doğdu.İstanbul Bilgi Üniversitesi psikoloji bölümünü kazanıp İstanbul'a yerleşti. İstanbul Bilgi Üniversite psikoloji bölümünden mezun oldu. İngiltere'de The London School Of English ‘da dil eğitimi aldı. Psikoloji alanından da mezun olduktan sonra ,MMPI,Bender Gestalt,D2 ve Burdon Dikkat Testi,Frostig Görsel Algı Testi,Cattel 2a-3a Zeka Testi,Metropolitan Okul Olgunluğu Testi,Benton görsel bellek testi,AGTE ve BDT gibi eğitimler almıştır. Mezun olduktan sonra evlenip eşinin işi dolayısıyla Gaziantep’e taşındı. Gaziantep’te kendi mesleği olmayan ama çocukluğundan beri tutkusunun olduğu çikolata sektörüne giriş yapıp Gaziantep’te 2018 de konseptini ve görsellerini oluşturduğu ve tasarımlarını üstlendiği bir çikolata markasını yarattı. Markasını geliştirmek için bolca seyahat edip,gezdiği bütün ülkelerde değişik çikolatalar deneyimleme fırsatı yakaladı. 2019 yılında Gaziantep’de bütün sunumlarını ve dizaynını yaptığı kendi markası olan çikolata cafesini açtı. Açtığı cafesini bir süre işlettikten sonra devrini yapıp İstanbul'a taşındı. "
" 2020’de akaretlerde yine kendi cafesi olan Moose Chocolatier’i açıp; ambalaj, menü ve çikolata stil danışmanlığı, sosyal medya içeriği üretimi, kurumsal kimlik tasarımı gibi alanları ile de kendisi ilgilendi. Moose Chocolatier in işletmeciliğini yaparken aynı zamanda Büyükyalı'da Ömür Akkor ile birlikte tahin üzerine Türkiye’de öncü olacak bir projeye imza attı. Ebru’nun en büyük hobisi kitap okumak, mutfakta olmak ve yemek, tatlı tarifleri deneyip,sevdiklerini hazırladığı bu tariflerle buluşturmak. Tariflerini instagram'da takipçileriyle paylaştığı ebrmmskitchen hesap adıyla instagram platformunda özel bir yemek sayfasını da kullanmaktadır. Cemiyet dergisinin 2019 aralık sayısında bu hobisiyle ilgili röportajı bulunmaktadır. "
about us
play button
EBRU MEMİŞ'İN AÇILIŞINDA KURDELE KESİMİNİ SAYIN FATMA ŞAHİN GERÇEKLEŞTİRDİ!
about us
"Fotoğraf çekmek ve seyahat edip yeni yerler keşfedip blog olarak kullandığı kişisel instagram hesabından yayınlamakta yine hobileri arasındadır. 1 yıldır üzerinde çalıştığı kitabı ise kasım ayında satışa sunulacaktır. Ebru memiş şuanda kendi mesleği olan Psikologluğu yapmaya başlamıştır. 5N1K psikoakademi bünyesinde koşuyolunda olan ofisinde danışanlarını kabul etmektedir. Bu yıl ise şiddet konulu bir psikoloji kitabı çıkarmak hedefleri arasındadır."